Протягом тривалого часу ефективність полювання залежала виключно від твердості руки та відмінного зорового сприйняття стрільця. Це залишається актуальним і в наш час, особливо при стрільбі на коротких дистанціях. Проте, зі збільшенням відстані до цілі, стає все складніше розглядати її деталі. Саме тут на допомогу може прийти різноманітний оптичний приціл, над розробкою котрого людство працює вже не перше століття.
Що представляє собою оптичний приціл?
Це складний прилад, який використовує кілька різних лінз для фокусування та отримання збільшеного зображення. Він складається з наступних компонентів:
- Об’єктива. Це система з двох чи більше лінзи, від кількості залежить скільки світла захоплює вся конструкція, що призводить до яскравішого зображення.
- Системи обертання — служить для отримання прямого, а не перевернутого, зображення.
- Прицільної сітки. Розташована в одній із фокусних площин і може мати різну форму та конфігурацію.
- Окуляра. Це конструкція з декількох лінз, яка фокусує зображення, фокусна відстань, як правило, складає мінімум 5-7 сантиметрів.
- Механізму введення поправок — система барабанів, яка дозволяє збігати прицільну сітку з конкретним місцем попадання кулі.
- Корпусу у формі труби, що, виготовлена з легких сплавів, забезпечує фіксацію лінз на єдиній оптичній осі та захист від ударних навантажень, які виникають при стрільбі.
На що слід звертати увагу при виборі оптичного прицілу?
При виборі кожен потенційний покупець повинен приділити особливу увагу наступним параметрам:
- Кратність взагалі. Мала кратність (від 1 до 6) зручніша при загінному полюванні, тоді як велика кратність (від 10) віддається перевагою при стрільбі на великих відстанях.
- Віддалення вихідного зрачку. Відстань до ока не повинна бути менше 90 мм, щоб око не постраждало від віддачі.
- Діаметр об’єктива. Чим більший діаметр, тим чіткіше зображення, але при цьому збільшується вага та розміри оптичного прицілу.
- Поле зору. Чим воно ширше, тим простіше «впіймати» ціль. Зазначається в градусах або метрах на кожні 100 метрів.
- Мінімальна відстань фокусування. Оптичні приціли не призначені для стрільби на близьких (до 50 метрів) відстанях, проте вимоги можуть змінюватися залежно від моделі.
- Паралакс. Ефект розходження фокусування об’єкта сітки може бути фіксованим чи регульованим.
- Вид прицільної сітки. Різні види сіток, такі як Mil-Dot, Horus, Ballistic, Duplex та інші, мають свої переваги та недоліки.
- Корпус. Бажано, щоб оптичний приціл для гвинтівки мав монотрубу з дюралюмінію, анодованої сталі або алюмінію, заповнену інертним газом і герметичну.
Після того, як ви визначилися з вимогами, вибір та покупка оптичного прицілу стають простішими. У каталогах «Профоптики» представлений широкий вибір прицільних пристосувань та аксесуарів до них, а також безліч видів спорядження для полювання, риболовлі та туризму.